Mandalin 1 Yaşında!

Evet, 11 Temmuz 2017 yılında Mandalin adıyla başladığımız serüvenimizde acsıyla tatlısıyla, geçen ay tam 1 yılı doldurmuş olduk Sektörel arka plan olarak 10 yıllık bir geçmişi ve kurumsal kültürü içinde barındıran firmamız #mandalin markasıyla yola çıktığı günden bu yana geçen bir yıllık süreçte de pek çok yeni deneyim elde etti.

#mandalin markası, hızla yaygınlaşan sosyal medya furyası, sosyal medya hizmetlerinin artan bir şekilde firmalar tarafından talep edilmesi sonucu doğan pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için kurgulanmıştı. Bu alana hızlı bir giriş yaparak, bir yıl gibi kısa bir sürede yeni doğmuş bir isimle 15 ayrı marka ile çalışma fırsatı bulduk. Bu süre zarfında bu sayının çok çok üstünde firma ile görüşmeler ve fikir alışverişleri sağladık. Sosyal medyanın "güzel görseller paylaşmak" şeklinde olan periferde algısının ötesine geçerek, bir medya faaliyeti olduğu ve kitle iletişim aracı olduğu düşüncesinden kopmamaya gayret ettik. Bu bağlamda da markaların mesajını doğru hedef kitleye en uygun dil ile aktarma üzerine kurguladığımız sosyal medya stratejilerimiz neticesinde aldığımız güzel sonuçların, ve değerli müşterilerimizin pozitif geri bildirimlerinin doğru yolda olduğumuza olan inancımızı pekiştirdiğini söyleyebiliriz.

Sosyal medya kısmında ilk çıkış sloganımız "Denizli'nin ilk ve tek sosyal medya ajansı" şeklinde iken, zamanla bünyemize eklenen yeni hizmetlerimizle ve sektöre katılan "sosyal medya ajansı" titrine sahip diğer firmaların da olmasıyla mottomuzu ilklerin firması olma şeklinde revize ettik. Geçen süre zarfında pek çok ilki gerçekleştirmekten, takip edilen işler ortaya koymaktan ciddi manada mutluyuz.

Ayrıca yine bu bir yıl içerisinde denizli web tasarım firmaları arasında da hatrı sayılır bir firma haline geldik. SEO'daki gücümüz sayesinde sektörel aramalarda üst sıralarda yer alarak bu hizmetteki marka algımızı da pekiştirdik. Yaptığımız her işte, alışılanın dışına çıkma ve yeni bir şeyler yapma ilkemizle, denizli web tasarım hizmetlerinde de farklı bir bakış açısı geliştirdik. Dijital pazarlama deneyimlerimizle, web tasarım konusundaki deneyimlerimizi bir araya getirerek web sitelerinin birer çevrimiçi kartvizit olarak görmenin ötesinde, UX ve CR etmenlerini göz önünde bulunduran web sitesi tasarımları yaptık. Tüm diğer hizmetlerimize özen gösterirken bu bir yıllık süreçte aynı zamanda 52 adet web sitesi tasarımı gerçekleştirdik.

Adwords kısmında Youtube video reklam türleri, görüntülü reklamlar, dinamik yeniden pazarlama, HTML5 görüntülü reklamlar gibi pek çok yeniliği Denizli ile buluşturduk. Arama ağı ve görüntülü ağda muhtemelen Denizli'de yönetici hesabından en yüksek total bütçe yönetini gerçekleştiren ajans olduk. Müşterilerimize düşük maliyetle yüksek yatırım dönüşleri sağladığımız bu süreçte adeta Denizli'yi Google reklam çözümleri ile hakkıyla tanıştırmak için gönüllü bir elçi gibi koştuk diyebiliriz.

Prodüksiyon ana hizmet kalemimiz olmasa da, sosyal medya yönetiminde içerik üretiminde başvurduğumuz videolar zaman zaman bağımsız birer prodüksiyon olarak kendini gösterdi. Sosyal medyada gif, animasyon, teaser gibi videopostları yaygın olarak kullanırken süreleri 1 dakikayı geçmemek suretiyle sosyal medyada kullanılmak üzere prodüksiyon çalışmaları gerçekleştirdik. Bu bir yılda 100'ün üzerinde video içerik ürettik. Bunların bir kısmına Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

Şüphesiz tüm bu hizmetler içerisinde en grift olanı ise SEO idi. Arama motoru optimizasyonunda tamamen güncel bakış açıları ile henüz domainimiz 1 aylık bile değilken yerelde sitemize güçlü sıralamalar kazandırdık. 6 ay içerisinde pek çok sektörel aramada ise sitemiz üst sıralarda yerini alırken müşterilerimiz için de SEO alanında en iyisini yapmak için gayret gösterdik.

Ekibimizde genişleme ve daralmalar, 1 kere adres değişikliği 1 kere de logo revizesi yaşadığımız markamızın ilk yılından sonra, ilk günkü heyecanımızla çalışmaya, sizler için ilklerin ve en iyisini yapmak için çabalamaya devam ediyoruz. Kısa sürede kazandığımız ivmeden dolayı, bizi tercih eden tüm müşterilerimize ve destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.
#mandalin | 11 Ağs, 2018